Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Przysucha - reportaż

 
Przysucha Na południowym krańcu Równiny Radomskiej leży Przysucha. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą już z XV wieku. Przysucha to nie tylko miejsce narodzin słynnego Oskara Kolberga, ale przede wszystkim miejscowość o bogatej historii, gdzie splatały się losy mieszkańców różnych narodowości. Mieszkali tu i Polacy i Niemcy i Żydzi. Tygiel narodowości i religii wzbogacił miasteczko kulturowo. Położona nad rzeką Radomką gmina to znakomite miejsce zarówno do wypoczynku, jak i do życia. Na turystów odwiedzających Przysuchę czeka wiele atrakcji, w tym min. zielony szlak pieszy im. ks. Jana Wiśniewskiego i liczne szlaki rowerowe.

 


Mazowszanie.eu
 
Data pliku video: 2017-09-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  przysuski

  Powiat przysuski – został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Przysucha, Borkowice, Gielniów, Klwów, Odrzywół, Potworów, Rusinów, Wieniawa, leży w południowo-zachodniej części województwa mazowieckiego. Siedzibą władz powiatu jest miasto Przysucha. Na obszarze 800 km² mieszka tu 43 500 osób.Powiat sąsiaduje z powiatem grójeckim, białobrzeskim, radomskim, szydłowieckim, opoczyńskim i koneckim.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne pomniki przyrody. Spacery w celu ich odnalezienia to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.      

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola