Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizyty w Powiecie Przysuskim zadeklarował milionowe wsparcie na drogi powiatowe i gminne!!!

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-19
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 18 października Powiat Przysuski odwiedził Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk,który przyjechał do Pogroszyna w Gminie Wieniawa. Minister zapowiedział zwiększenie rządowych środków na budowę i remonty dróg powiatowych i gminnych oraz wyjaśnił kwestie techniczne budowy tych dróg. W szystkie środki pomocowe, które przekazuje rząd, są dedykowane zwykłym Polakom. Tylko w tym roku na drogi samorządowe przeznaczono ponad 1,3 mld zł.. a to dopiero „preludium” przed następnym rokiem. "Żaden poprzedni rząd, żadna poprzednia partia rządząca nie zdecydowała o przekazaniu tak dużych środków na drogi samorządowe" - powiedział Adamczyk. W ciągu 10 lat, bo na tyle przewidziany jest Fundusz Dróg Samorządowych, na drogi lokalne przeznaczone zostanie ok. 35 mld zł. Minister przypomniał, że z Funduszu Dróg Samorządowych małe gminy, o niezbyt wysokim dochodzie, będą mogły liczyć na dofinansowanie takiej inwestycji do 80 proc. "Dzisiaj jest to 1:1, czyli 50 proc. samorząd, 50 proc. wsparcie rządowe. My zakładamy, że jest wiele samorządów, które muszą otrzymać wsparcie, ale nie stać ich dzisiaj na to, żeby wyłożyć 50 proc. wartości tej inwestycji, więc zakładamy do 80 proc. wsparcia" - mówił Adamczyk.

Pełna treść wiadomości na: przysucha.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=4&artykul=1387&akcja=artykul
przysucha.pl, Źródło artykułu: przysucha.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  przysuski

  Powiat przysuski – został reaktywowany w 1999 roku. Powiat obejmujący gminy: Przysucha, Borkowice, Gielniów, Klwów, Odrzywół, Potworów, Rusinów, Wieniawa, leży w południowo-zachodniej części województwa mazowieckiego. Siedzibą władz powiatu jest miasto Przysucha. Na obszarze 800 km² mieszka tu 43 500 osób.Powiat sąsiaduje z powiatem grójeckim, białobrzeskim, radomskim, szydłowieckim, opoczyńskim i koneckim.

  Atrakcją turystyczną są m.in. liczne pomniki przyrody. Spacery w celu ich odnalezienia to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.      

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola